Tablet graficzny i wszystkie jego zalety

Zanim wybierzesz tablet graficzny, dobrze jest zrozumieć, dlaczego warto z niego korzystać.

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś rysować myszką na komputerze, wiesz, że jest to bardzo trudna operacja. Z tego powodu tablet graficzny jest używany od ponad trzydziestu lat. Urządzenie zewnętrzne, które pozwala na narysowanie precyzyjnych ścieżek i przeniesienie ich bezpośrednio na ekran komputera.

 Tablet graficzny: praktyczne zalety

Tablet graficzny działa jak arkusz cyfrowy i jest teraz niezastąpionym narzędziem dla każdego, kto zajmuje się grafiką, edycją zdjęć lub rysunkiem technicznym.

Jedną z głównych zalet jest to, że rysowanie za pomocą tabletu jest znacznie bardziej naturalne niż przy użyciu myszy. Po drugie, mamy wysoki poziom dokładności, który nie jest porównywalny z nawet najbardziej wrażliwymi myszami. Wreszcie każdy rodzaj operacji jest znacznie szybszy, a to oszczędza nam dużo czasu.

Przeczytaj również dlaczego warto postawić na rozwój artystyczny zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Artykuł znajdziesz pod tym linkiem https://policeinfo.pl/warsztaty-rysunku-i-malarstwa/

7 czynników do rozważenia przy zakupie

  1. Rozdzielczość: wraz ze wzrostem DPI zwiększa się dokładność. Jest to jedno z najważniejszych kryteriów wyboru, ponieważ określa poziom szczegółowości, jaki możemy osiągnąć.
  2. Szybkość odpowiedzi: ta wartość wskazuje częstotliwość, z jaką tablet wykrywa ruchy rysika i przesyła je do komputera. Tutaj również, wraz ze wzrostem wartości, wzrasta poziom dokładności.
  3. Wrażliwość na nacisk: podstawowa cecha, od której zależy rodzaj i różnorodność pociągnięć, jakie możemy odcisnąć na powierzchni tabletu. Im więcej punktów nacisku tabletu graficznego, tym lepszy nacisk, a tym samym rysowane pociągnięcia będą bardziej precyzyjne.
  4. Jakość rysika: jest to narzędzie, które pozwala nam rysować na tablecie
  5. Wymiary: niektórzy wolą rysować na tabletach małoformatowych, inni wolą te w formacie A3. Dobrze jest ocenić zarówno wymiary, jak i obszar roboczy, czyli powierzchnię tabletu, na której faktycznie możemy pracować.
  6. Programowe przyciski: liczba i położenie programowych przycisków może ułatwić i przyspieszyć naszą pracę.
  7. Zasilanie i łączność: na koniec warto zastanowić się, jak tablet łączy się z komputerem (USB, bluetooth, HDMI) i jak się ładuje.